Nawigacja

Procedury bez barier

Procedury bez barier

Opublikowane przez : Paweł Kowalówka

Plakat projektu Procedury bez barier

Udział OUP  w Krakowie w projekcie 
„Procedury bez barier”

Informujemy że, Okręgowy Urząd Probierczy w Krakowie bierze udział w Projekcie „Procedury bez barier" realizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Głównym celem projektu „Procedury bez barier" jest zwiększenie poziomu dostępności usług publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wszystko po to, by urząd był miejscem dostępnym w równym stopniu dla wszystkich obywateli bez względu na ich wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, stan zdrowia, czy rodzaj niepełnosprawności.

Jednym z najważniejszych aspektów udziału w programie jest identyfikacja barier utrudniających załatwienie spraw w urzędzie. Pomagają w tym zewnętrzni konsultanci, którzy m.in. prowadzą przegląd obowiązujących procedur i wskazują na rozwiązania dopasowane do możliwości urzędu. Ponadto, dzięki udziałowi w programie zwiększy się świadomość i kompetencje urzędników w zakresie obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. 
W ramach projektu "Procedury bez barier" wsparcie doradcze otrzyma 180 urzędów administracji publicznej, które bezpośrednio obsługują obywateli. Wsparciem szkoleniowym z zakresu zatrudniania osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami objętych jest 1800 pracowników urzędów z całej Polski.
 

do góry